březen - 2024
PoÚtStČt SoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031



   Nová aparatura

Protože se v poslední době zvyšuje zájem o moje služby nejen jako DJ-je, ale také jako zvukaře, moje aparatura se rozšířila o nový mixpult Behringer XENYX X1832USB a tak je nyní možné připojit více mikrofonů, než s mým předchozím mixpultem.

Dále jsem si pořídil kondenzátorové mikrofony T.BONE EM700

a bezdrátové mikrofonní sety AKG WMS 40 MINI VOCAL SET.

Pokud tedy potřebujete zvukaře na nejrůznější menší a střední společensko kulturní, případně sportovní akce, neváhejte mě kontaktovat. Ceny jsou vyloženě lidové.



  

1. Avicii - Waiting For Love

2. Lost Frequencies feat. Janieck Devy - Reality

3. Verona - Teď A Tady





  

counter

eXTReMe Tracker


 
O mně
Vítejte na mých osobních www stránkách!
Budu zde prezentovat zejména svůj největší koníček - DJing a vůbec vše co s pouštěním písniček, ozvučováním a hudební elektronikou souvisí a co mě baví.
A pokud sháníte DJ-je s vlastní aparaturou pro taneční akci, ať už diskotéku, svatbu, nebo večírek, jste rozhodně na správném místě... Tady je moje nabídka služeb i orientační ceník ...

 

 
Historie
Už od dětství jsem se zajímal o elektroniku a o hudbu, později se k tomu přidaly ještě počítače. Rodičům jsem "zabavil" asi v deseti letech starý magnetofon Tesla B4 se spoustou pásků s hity z šedesátých a sedmdesátých let, které jsem poslouchal stále dokola, stejně jako bohatý rodinný archiv LP desek.
Naučil jsem se hrát na kytaru a k 15 narozeninám jsem dostal svou prvni elektrofonickou kytaru Joalana Galaxis, na kterou jsem hrál v několika amatérských, zejména studentských brněnských kapelách.
Rovněž v Kosticích, v místě mého bydliště, jsem v jedné takové kapele hrál a současně působil tak trochu i jako zvukař. Naše hraní ale spočívalo v podstatě jenom ve zkoušení asi dvaceti písniček stále dokola a žádný pořádný koncert jsme ani neměli. Nakonec jsme se rozpadli a mně zbyly nějaké reprobedny, pro které najednou nebylo využití. Asi bych je prodal, nebýt našeho baskytaristy, který mi řekl, že nějací kluci chtějí dělat diskotéky, ale chybí jim aparatura a že to tedy můžeme dát dohromady.

To bylo nějak v roce 1990-1991, krátce po "revoluci" a diskotéky se u nás teprve nesměle rozjížděly. Hrát mohl konečně každý kdo chtěl, žádné přehrávky před komisí už nebyly zapotřebí a podle toho to tak i často vypadalo.
Zjistil jsem, že ti dva kluci - DJ-ové vlastní dva přenosné magnetofony, tzv. jezevčíky a několik desítek kazet s muzikou, kterou nakupovali v Polsku na burzách a to bylo do začátku všechno. Zbytek jsem musel zajistit tedy já. A tak jsem se činil...
Sestavil jsem zesilovač 2x 100W a vybaveni dvěma oranžovými majáky a několika barevnými žárovkami jsme odehráli svou prví akci v Týnci v jednom baru. Lidi kupodivu přišli a dobře se i bavili.
Povzbuzeni úspěchem jsme začali "aparaturu" vylepšovat. Nyní byly na řadě světla, kde jsem si dal opravdu záležet... V zámečnictví nám svařili dvě velké rampy pro 2x 8 podomácku vyrobených plechových reflektorů. V každém byla jedna klasická 100W žárovka. Další menší rampa byla uprostřed a jako filtr nám sloužil barevný krepovaný papír. Když nad tím teď přemýšlím, tak se divím, že nám to nikdy nezačalo na akci hořet.
Ovšem ovládání těchto světel bylo na tehdejší dobu velmi sofistikované a dodnes jsem na ně pyšný. Na počítači Sinclair ZX Spectrum jsem naprogramoval ovládací software, který přes interface ovládal malá jazýčková relé a ty zase spínaly výkonové triaky pro samotné rampy. Vždy před akcí jsem musel z magnetofonové kazety nahrávat do počítače program pro světla, aby to vůbec fungovalo, ale výsledek stál pak opravdu za to. Různých režimů pro blikání bylo asi dvacet a dokonce se to umělo samo přepínat i podle rytmu hudby. Vzpomínám si, že když jsem zmáčkl klávesu pro režim "strobo" kdy blikalo vše současně, tak v přilehlé hospodě pohasínala ve stejné rytmu žárovka nad výčepem, jaký to mělo odběr...
Světla jsme tedy měli a pak byl na řadě zase zvuk. Na inzerát jsem koupil od brněnské kapely Maracana vysloužilý třípásmový PA systém o celkovém výkonu 900W. Byl sice obrovský, ale hrál slušně. Jenom jsme si museli na dopravu najímat vždy skříňovou Avii.

Akcí přibývalo, pomalu jsme začínali přecházet z kazet na CD a hrát i ve větších sálech, zejména v kostické sokolovně pod hlavičkou místního sportovního svazu. O rok dva později už jsme si troufli i na zimní stadion v Lanžhotě, kde se hrálo celé prázdniny a každý pátek a sobotu tam byly stovky lidí. O pár set metrů dál přitom fungovala nová diskotéka Triton, kde bylo také plno. Z dnešního pohledu neuvěřitelné. Diskotéky byly prostě v té době na vrcholu.

Vydělal jsem hraním nějaké peníze a znovu zainvestoval - tentokrát do světel. V Brně v OK Projectu jsem koupil tři žárovkové paprskové světla a vzpomínám si, že jsem tehdy ještě neměl auto a tak jsem je táhl tramvají, vlakem a autobusem až do Lanžhota. Ale vyplatilo se to - v Lanžhotě byly zrovna hody a na stadion přišlo 1500 lidí. Jó, zlaté diskotékové časy první půlky devadesátých let.

Oba DJ-je, kterým jsem dělal zpočátku jenom zvukaře, to postupně přestávalo bavit a začínali mít jiné aktivity, zatímco já jsem si uvědomil, že je vlastně k hraní nepotřebuji, aparát je stejně můj a hrát jsem se za ty dva tři roky už nějak naučil. Takže jsem začal hrávat sám.

Pak následovala éra Či-či baru ve Tvrdonicích - přibližně půlka devadesátých let, kdy jsem vybavil svou aparaturou místní bar, který slušně několik let každý pátek i sobotu fungoval. Dokonce jsem si pořídil svůj první mixovací dvoj CD přehrávač Vestax CD-11 a začal konečně spojovat písničky do sebe trochu poslouchatelným způsobem. V té době jsem také utrácel za hudbu na poměry opravdu solidní peníze. Ale byl to skvělý pocit, když jsem jel v pátek vlakem domů ze školy z Brna, prohlížel si zbrusu nové dvoj-CD Bravo hits a několik CD singlů a těšil se při tom, až to budu večer všechno pouštět. Tehdy ještě internet nebyl a tak jsem ty nové písničky měl opravdu jenom já a byl jsem tedy velký frajer.

To tedy byly moje začátky jako DJ. Postupně jsem začal hrávat i v dalších klubech na okrese a protože byl zájem o moje hraní i na menších soukromých akcích, doplnil jsem postupně hudební archív i o skladby ostatních žánrů jako jsou rock, oldies, dětské písničky, dechovky apod.
V průběhu let jsem si zahrál prakticky ve všech klubech i sálech v okrese Břeclav a ze značné části i v okrese Hodonín. Několikrát jsem obměnil zvukovou i světelnou aparaturu, ale to už se dostáváme pomalu do současnosti....
 

 
Současnost
V současné době hrávám na řadě různých akcí všech typů od běžných klubových diskoték, až po firemní večírky, plesy, svatby a dětské diskotéky.

 
      O mně      Novinky      Diskotéky      Hitparáda      Aparatura      fotogalerie      Hudba      Stáhnout      Kontakt     
Dnes je 19. 03. 2024 , čas 7:39 . Svátek slaví Josef.
© 2010-2024 Luděk Budín  



Více v mé fotogalerii

Luděk Budín