červenec - 2024
PoÚtStČt SoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031       Nová aparatura

Protože se v poslední době zvyšuje zájem o moje služby nejen jako DJ-je, ale také jako zvukaře, moje aparatura se rozšířila o nový mixpult Behringer XENYX X1832USB a tak je nyní možné připojit více mikrofonů, než s mým předchozím mixpultem.

Dále jsem si pořídil kondenzátorové mikrofony T.BONE EM700

a bezdrátové mikrofonní sety AKG WMS 40 MINI VOCAL SET.

Pokud tedy potřebujete zvukaře na nejrůznější menší a střední společensko kulturní, případně sportovní akce, neváhejte mě kontaktovat. Ceny jsou vyloženě lidové.  

1. Avicii - Waiting For Love

2. Lost Frequencies feat. Janieck Devy - Reality

3. Verona - Teď A Tady

  

counter

eXTReMe Tracker


 
Aparatura
Nebylo by pořádné zábavy bez špičkového ozvučení a kvalitních světelných efektů. Na tom si zakládám. Po mnoha letech strávených v profesionálním nahrávacím studiu opravdu vím, co je to kvalitní zvuk a snažím se, aby byl na mých akcích co nejlepší. Proto používám značkové produkty renomovaných výrobců v oblasti profesionálního ozvučování jako jsou např. QSC, RCF, Rane, AKG a další. Více už v následujících odstavcích...

 

 
Zvuk
Moje ozvučovací aparatura je velmi variabilní a jsem schopný s ní ozvučit od malých akcí pro několik desítek lidí, až po venkovní velké "open-air" diskotéky. Výkon aparatury se pohybuje od několika set Wattů po cca 8 kW podle množství použité techniky.
V poslední době používám nejčastěji novou špičkovou zvukovou sestavu americké firmy QSC o výkonu 4 kW, skládající se ze dvou aktivních reproboxů K12 a dvou aktivních subwooferů K-sub. Jedná se o reproboxy s digitálními zesilovači a vlastním zabudovaným zvukovým procesorem. Tato sestava se vyznačuje perfektním "hi-fi" zvukem, ať už hraje potichu, nebo na plný výkon. Vždy je zvuk naprosto čistý a vyvážený.

 
 
Dále mám pasívní reproboxy italké firmy RCF ART-315. Jako subwoofery k nim můžu použít reproboxy Tapco 6918s, nebo AC-akustika ACB 1001expo.
Mám k dispozici také dělený třípásmový PA systém, skládající se z subwooferů typu "revers" osazených repro Electrovoice EVM-15B, středobasové sekce s repro ARM 9408 a výškové sekce s 2x Celestion HF50. Tuto sestavu ale používám vzhledem k jejím velkým rozměrům už jen vyjímečně. Rovněž mám pár dvoupásmových reprobeden Dexon, u nichž jsem přeosadil původně použité výškové reproduktory kvalitnějšími, ale ani tyto reproboxy už dnes prakticky nepoužívám a slouží mi jako záložní, případně odposlechové.
Jako zesilovače k pasivním reproboxům používám QSC RMX-1850HD, Behringer EP2500 a dále mám zesilovač QSA 1000 a dva zesilovače QSA 600.
K rozdělení signálu na jednotlivá frekvenční pásma pro aparaturu s pasívními reproboxy slouží crossover Rane AC-22B.
Jako DJ mixpult používám Akiyama MC-E4 (mám dva, jeden slouží jako záložní), nebo mixpult Behringer DX1000.
Pokud je součástí akce i karaoke, používám navíc mixpult Behringer UB 1622FX.
Když je zapotřebí připojit více mikrofonů pro ozvučení různých kulturně společenských nebo sportovních akcí, používám mixpult Behringer XENYX X1832USB.
 
 
 
 
Světla
Kvalitní zvuk musí být doplněn i kvalitními světelnými efekty, aby byl výsledný dojem perfektní. Proto postupně přecházím od žárovkových světelných efektům k efektům na bázi LED technologie.
V současnosti používám LED světelné efekty od firmy American DJ, a to Tri Phase LED (mám 3 kusy), Mega panel LED (zatím mám 4 kusy) a také REVO III (3 kusy).

 
 
Všechny LED světla jsou ovládána počítačem pomocí DMX signálu a tím umožnují měnit světelnou show podle potřeby: například automatické přepínání barev přesně podle rytmu hudby, plynulé míchání barev pro pomalé skladby, režim strobo, všechny svítí stejnou barvou, režim náhodných barevných záblesků a pod...
Součástí mého světelného parku je i dvoupaprskový vysoce svítivý zelený laser Laserworld EL-D200G, který také ovládám počítačem pomocí DMX signálu synchronně společně s ostatními světly.
Dále používám tři starší, ale stále skvěle fungující paprskové efekty od firmy OK Project.
Nechybí ani klasický diskotékový stroboskop Eurolite techno strobe 750 a výrobník umělé mlhy Stairville SF-1000, díky kterému všechny světelné efekty ještě lépe vyniknou.
 
 
 
 
Ostatní technika a software
Mikrofony mám kabelové dynamické Shure Prologue 14L, několik sad kondenzátorový mikrofonů T.BONE EM 700 (můžou být použity samostatně, nebo i v párech jako stereo set pro prostorové snímání), dále bezdrátové AKG WMS 40 spolu s přijímačem AKG SR40 Diversity a také dvě sady bezdrátového mikrofonu AKG WMS 40 MINI VOCAL SET.
Jako CD přehrávače nejčastěji používám přehrávače Pioneer nebo Vestax, případně pro nenáročné použití bez mixování i stolní CD přehrávač Sony.
Na uzavřené rodinné akce jako jsou svatby nebo oslavy, kde není nutné hrát z originálních CD, jsem si zakoupil licenci na DJ mixovací program Virtual DJ, který umožňuje nalézt libovolnou skladbu z mého bohatého archívu během několika sekund a následně ji i pustit.

 
 
Pro ovládání tohoto programu mám špičkový externí kontrolér Pioneer DDJ-SX2 , který je i s přijímačem bezdrátového mikrofonu AKG a MP3 přehrávačem Reloop MP1- USB zabudovaný do snadno transportovatelného case. Dříve jsem používal jako kontroler i EKS OTUS, ale ten nyní slouží už jen jako záložní case.
K ovládání světel pomocí DMX signálu používám interface DMX Pipe spolu s programem Freestyler.
Oba programy Virtual DJ i Freestyler běží na All-in-one PC Lenovo ThinkCenter Edge 73z, případně na záložním notebooku Lenovo G530.

 
      O mně      Novinky      Diskotéky      Hitparáda      Aparatura      fotogalerie      Hudba      Stáhnout      Kontakt     
Dnes je 22. 07. 2024 , čas 6:17 . Svátek slaví Magdaléna.
© 2010-2024 Luděk Budín  Více v mé fotogalerii

Luděk Budín